United Finance

Tervetuloa palvelumyynnin uuteen aikaan.

see Maailma muuttuu nopeasti. Ja perinteinen liiketoiminta siinä samalla. Yhä useampi yritys haluaa ostaa tuotteet palveluna – ei omistaa niitä.

http://hargapintugarasi.com/bireu/4928 Me autamme yritystäsi sopeutumaan ostamisen uuteen aikaan ja siirtymään perinteisestä tuotemyynnistä palvelumyyntiin.

click Sinä toimitat asiakkaalle kohteet sekä palvelut ja asiakas maksaa niiden käytöstä. Yksinkertaista.

Näin me sen teemme

1. Palvelutiimi

 

Uskomme kumppanuuteen ja haluamme varmistaa, että myyjänne kokevat palvelumme käyttämisen helpoksi.

 

 

 

Copyright @2010 [www] United Finance UF, All rights reserved.

2. Määrittely sekä palvelumuotoilu

Käymme yrityksesi kanssa läpi tuote- ja palveluportfoliosi.
Muotollemme teille asiakassopimukset ja tuotteistuksen käyttövalmiiksi.

3. Palvelumyynti voi alkaa

Helppokäyttöisen Ufinance.com porttaalin avulla solmit asiakkaasi kanssa palvelusopimuksen.
Tämän jälkeet toimitatte tuotteet asiakkaan käytettäväksi.

4. Kuukausilaskutus

 

Me maksamme laitteen myyntihinnan teille laitteet toimituksen yhteydessä.
Hoidamme puolestanne loppuasiakkaan palvelulaskutuksen, sinun yrityksesi nimissä.

Johtoryhmä ja neuvonantajat

Timo Leinonen

Toimitusjohtaja (CEO)

Timon vastuualueena on konsernin strateginen johtaminen. Hänellä 20 vuoden kokemus IT-palveluiden kehittämisestä, joista viimeiset 10 vuotta yrittäjänä TPL Groupissa.

Tel. +358 40 509 6255

timo.leinonen@unitedfinance.fi

Marko Matikainen

Kaupallinen Johtaja (CCO)

Markon vastuulla on myynnin sekä palveluliiketoiminnan kehittäminen, joista hänellä on 20 vuoden kokemus. Marko on toiminut osakkaana 15 vuoden ajan useissa eri rahoitus- ja palveluyhtiöissä, mm 3 Step IT:ssä, Stellassa ja TPL Groupissa.

Tel. 040 650 6900

marko.matikainen@unitedfinance.fi

Tõnis Vahesaar

Lakiasiainjohtaja

Tonis on vastuussa lakiasioista ja sopimushallinnollisten toimintojen kehittämisestä. Hänellä on yli 10 vuoden kokemus lakiasioista Suomessa, Luxemburgissa ja Virossa työskennellessään Ernst & Young ja Ellex lakitoimistoissa.

Tel. +372 50 169 31

tonis.vahesaar@ufinance.com

Janne Saarikko

Senior Advisor

Jannen aiempia työtehtäviä on ollut mm Executive Vice President Mandatum Lifessä, Head of Markets
Finland and Baltics Danske Bankissa ja Senior Director Nordeassa.

Tel. +358 50 385 3057

janne.saarikko@unitedfinance.fi

Myynti Suomi

Matias Similä

Myyntijohtaja

Matias vastaa uusien partneruuksien avaamisesta. Tämän lisäksi hän osallistuu rahoituksen ja luotonhallinnan kehityshankkeisiin. Aiemmin Matias on työskennellyt Pohjola Pankki Oyj:ssä Rahoituspäällikkönä sekä TeliaSonera Finland Oyj:ssä Business Development Managerina.

Tel. +358 50 394 2880

matias.simila@unitedfinance.fi

Antti Sulkumäki

Asiakkuusjohtaja

Antti vastaa United Financen asiakkuusjohtamismallin luomisesta sekä nimettyjen Partnereiden kanssa
yhteistyön kehittämisestä. Antilla laaja kokemus asiakkuuksien johtamisesta, joista viimeiset 11 vuotta 3 Step IT:n Account Executivenä.

Tel. +358 40 650 3367

antti.sulkumaki@unitedfinance.fi

Matti Vainio

Asiakkuusjohtaja

Matilla on 15 vuoden kokemus rahoitusalalta ja asiakkuuksien johtamisesta. Hän on toiminut aikaisemmin mm. rahoituspäällikkönä ja pankinjohtajana. Edelliset 7,5 vuotta hän on vastannut suurasiakkaista 3 Step IT Oy:ssä Account Executivena.

Tel: +358 50 4115252

matti.vainio@unitedfinance.fi

Taavi Havre

Myynti- ja kehitysjohtaja

Taavin vastuulla on myyntiprosessien ja palvelualustan kehitys. Hänellä on vahva kansanvälinen kokemus myynnistä ja IT:n kehityshankkeista. Hän on työskennellyt aikaisemmin muun muassa Accountor ICT:ssä ja Atea:ssa.

Tel: +358 45 803 1660

taavi.havre@ufinance.com

Palvelutuotanto Suomi

Jonna Savas

Palvelujohtaja

Jonna vastaa palveluprosessien kehittämisestä ja positiivisen asiakaskokemuksen tuottamisesta sekä
partnereiden myyjien kouluttamisesta. Jonnalla on 20 vuoden kokemus B2B asiakastyöskentelystä, joista viimeiset 10 vuotta palvelupäällikkönä 3 Step IT:ssä.

Tel. +358 40 191 0865

jonna.savas@unitedfinance.fi

Heini Kettunen

Palvelupäällikkö

Heinillä on yli 10 vuoden kokemus asiakasrajapinnassa työskentelystä. Viimeiset 7 vuotta hän on toiminut 3 Step IT Oy:ssä palvelupäällikkönä vastaten mm. asiakkuuksien prosessien ja palveluiden kehittämisestä.
 
Tel. +358 40 676 2232

Heini.kettunen@unitedfinance.fi

Ilkka Virtanen

Palveluasiantuntija

Vastuualueena asiakaspalveluun, laskutukseen sekä järjestelmien ylläpitoon liittyvät monipuoliset tehtävät.10 vuoden kokemus järjestelmäasiantuntijan ja asiakaspalvelun tehtävistä, joista viimeiset vuodet TPL Group Oy:ssä ja EMC:llä.

Tel. 040 500 9114

ilkka.virtanen@unitedfinance.fi

Minna Lindblom

Asiakaspalveluasiantuntija

Minna on asiakaspalvelun ja rahoitussopimushallinnon ammattilainen.
Minna vastaa positiivisesta palvelukokemuksesta yli 20 vuoden vankkumattomalla kokemuksella vastaavista tehtävistä, joista viimeiset 10 vuotta 3 Step IT:llä.

Tel: +358 400 499 249

minna.lindblom@unitedfinance.fi

Gert Müürsepp

BI Analyytikko

Tel: +372 5645 1421

gert.muursepp@ufinance.com

Rahoitus ja Taloushallinto

Meelis Mullaste

Riskijohtaja

Tel. +372 506 0694

meelis.mullaste@ufinance.com

Helen Gutmann

Pääkirjanpitäjä

Tel: +372 679 9550

helen.gutmann@ufinance.com

Hanna-Greta Veersalu

Raportointi analyytikko

Tom Vikson

Talousanalyytikko

Tel: +372 679 9550

tom.vikson@ufinance.com

Kersti Rahnel

Kirjanpitäjä

Tel: +372 679 9550

kersti.rahnel@ufinance.com

Triin Pukk

Kirjanpitäjä

Markkinointi ja Viestintä

Victoria Tääker

Markkinointipäällikkö

Tel. +372 5645 0112

victoria.taaker@ufinance.com

Kehitysyksikkö

Prashanth Sanivarapu

Liiketoimintajohtaja, Intia

Vastuu Intian alueen liiketoiminnan kehittämisestä, toiminnasta ja hallinnosta. Yli 12 vuoden kokemus tietotekniikkapalvelusta ja toimitusjohtamisesta sekä asiantuntemusta keskeisissä rahoituspalveluissa.

prashanth.sanivarapu@ufinance.com

Juha-Pekka Korpela

Sovellusarkkitehti

Juha-Pekka on yli 10 vuoden kokemus erilaisista web-pohjaisista liiketoiminnan sovellusten suunnittelusta, arkkitehtuurista ja tuotannosta. Ennen kuin Juha-Pekka on työskennellyt Siili Solutions Oyj: ssä

Tel. +358 400 622 348

juha-pekka.korpela@unitedfinance.fi

Tarmo Kallas

Sovelluskonsultti

Tarmolla on yli 14 vuoden kokemus web-pohjaisten liiketoimintasovellusten ja käyttöliittymien teknisestä kehityksestä ja suunnittelusta. Tarmo on aiemmin työskennellyt Accenturen kanssa.

tarmo.kallas@ufinance.com

Lauri Naulapää

Senior Sovellusarkkitehti

Laurilla on 15 vuoden kokemus vaativien verkkopalvelujen suunnittelusta ja teknisestä toteutuksesta. Aiemmin Lauri on työskennellyt Innofactor Oyj:ssä sovellusarkkitehtina.

Tel. +358 40 713 1545

lauri.naulapaa@unitedfinance.fi

Markus Pääkkö

Senior Sovellusarkkitehti

Senior Application Architect Markus on ollut vastuussa Ufinace.com-sovellusarkkitehtuurista vuodesta 2010 lähtien.

markus.paakko@unitedfinance.fi

Sopimushallinto

Ännifriid Põder

Lakimies

Tel: +372 679 9550

annifriid.poder@ufinance.com

Karolina Vardja

Asiakkuuspäällikkö

Tel: +372 679 9550

karolina.vardja@ufinance.com

Agnes Tavast

Myyntiassistentti

Tel. +372 679 9550

agnes.tavast@ufinance.com

Avainhenkilöiden lisäksi asiakkaidemme eteen työskentelee 15 IT- ja taloushallinnon asiantuntijaa

Uutiset Lisää Uutiset >>